K nedělními mistrovskému zápasu zajíždějí strakoničtí hokejisté na Vysočinu, kde se střetnou s týmem HC Jiskra Humpolec. Dle aktuálního tabulkového postavení se setkává první tým s posledním, přesto nelze očekávat snadné utkání. Humpolečtí jsou nepříjemný soupeř hrající tvrdý, nepříjemný hokej s vysokým nasazením a bojovností. Před domácím publikem se bude chtít Jiskra na aktuálního lídra Krajské ligy jisto jistě vytáhnout a v kolonce výher smazat pomyslnou nulu.

Domácí tým se může dlouhodobě opřít o gólmanskou jedničku Jana Zoura, který se v minulém ročníku proti strakonickým na Křemelce vytáhl řadou skvělých zákroků a výrazně tak přispěl k výhře hostů 3:2 np. Svůj povedený výkon korunoval povedenou stojkou před domácími bubeníky (kteří v tu chvilku horkotěžko propočítávali body nutné k dosažení jistoty play off). Humpolecký tým však zasáhla i velká ztráta a to v podobě odchodu excelentního plejera Oty Lazorišáka (v minulé sezóně zaznamenal v 18 zápasech 29 bodů za 11 branek a 18 asistencí), který odešel do Vajgaru Jindřichův Hradec, kde rovněž předvádí povedené výkony. Útočník Ota Lazorišák ve Vajgaru Jindřichův Hradec figuruje na čtvrté příčce v kanadském bodování druholigové skupiny Západ. Po čtyřech odehraných kolech (Vajgar má o jeden zápas méně) nasbíral Lazorišák šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Druhým nejlepším Jihočechem je táborský Jan Boháč, jemuž patří šesté místo za tři góly a tři nahrávky. V Humpolci nadále zůstává další elitní střelec, útočník Tomáš Dvořák, který v minulé sezóně zaznamenal ve 20 utkáních 15 branek nebo Petr Dolejš, který v 21 zápasech zaznamenal 13 branek.

Dosavadní výsledky HC Jiskra Humpolec:

1. kolo: HC Tábor B – Humpolec 3:2

2. kolo: HC Jiskra Humpolec – HC Hluboká nad Vltavou Knights 3:6

3. kolo: HC Žirovnice – HC Jiskra Humpolec 3:2

Přestože se nepodařilo Humpoleckým v dosavadním ročníku dosáhnout na body, výše uvedené výsledky ukazují na velmi vyrovnané zápasy, z čehož dva byly proti nepříjemným soupeřům – HC Tábor B (momentálně 2. místo) nebo HC Hluboká, o jejíž kvalitě se mohli strakoničtí diváci přesvědčit v minulém domácím zápase.

Tým Strakonických je v dosavadním ročníku prozatím stoprocentní. Zápasy letošní sezony budou zejména o bojovnosti a nasazení, která momentálně Strakonickým nechybí a se kterou dokáží zvrátit zápas na svou stranu. Hokejový divák je tak svědkem napínavých utkání až do samotného závěru.

Podobně vyrovnaný a dramatický zápas, doufejme se šťastným koncem pro Strakonice, lze očekávat i na Vysočině.

Výrobní výbor (HMV)