O víkendu 20.-21. září startuje nový ročník krajské ligy hokejistů. Strakoničtí opět omladili tým a nebudou patřit k favoritům. Ale mohou překvapit, tak jako v minulé sezoně, kdy nakonec došli až do finále play off. Trenér Pavel Hejl je optimista a říká, že vyřazovací část je o štěstí. Kdokoliv v soutěži podle něj může být nahoře a kdokoliv dole.

V minulé sezoně vámi vedený mladý tým překvapil a uhrál druhé místo. Do nového ročníku jste opět kádr omladili, co tedy můžete uhrát nyní?
Máme ještě mladší tým než v minulé sezoně, musíme hrát od začátku zodpovědně. Musíme být trpěliví, pořádným tréninkem a přístupem k zápasům můžeme získávat body. Pro nás je jasný cíl play off a je jedno, z jaké příčky do něj půjdeme. Kluci makají
 a věřím, že i zdravotní situace se zlepší a budeme bodovat hned od začátku.

Odešel kapitán Milan Černý. Jak velká je to ztráta?
Milan je super kluk i hráč. Odešlo nám cca třicet čtyřicet kanadských bodů. V první lajně určitě citelně chybí, kluci hráli poslepu. Taková řada nám momentálně chybí. Zkoušíme to, třeba se nějaká lajna podaří slepit.

Lajny tedy nejsou dané a jste pořád ve fázi zkoušení?
V každé lajně už jsou tři čtyři hráči stabilní, teď se už hledají jen „dorazy“, aby si ti ostatní s nimi sedli. Improvizujeme ve druhé řadě, teď nám navíc vypadl Martin Pangrác, který bude pravděpodobně opět dlouhodobě zraněný s tříslem. Doufejme, že kluci, kteří dostanou prostor, to odmakají a budou bojovat. To je cesta.

Věříte, že i se znovu omlazeným týmem můžete zopakovat něco podobného, co v minulé sezoně?
Bylo by to zase překvapení. Jsem optimista a play off je
o štěstí, zvlášť v krajské lize, která se zdokonalila. Písek má čtyři extraligové obránce, začíná mu chytat Michal Pinkas, který chytal první ligu. V Milevsku jsou kluci, co hráli druhou ligu. Silný bude opět David servis… Kdokoliv
v této soutěži může být nahoře a kdokoliv dole.

Co vám ukázala příprava?
Po tréninkové stránce jsem byl velmi spokojený, kluci chodili hodně, zvlášť ti mladí. Celé zápasy jsem viděl jenom dva, protože jsem vytížený ve firmě a jezdím o víkendech pryč. Ale co vím, sehráli jsme kvalitní utkání, všichni dostali prostor a ukázali, co
v nich je. Někteří mladí hodně překvapili.

Znamená pro vás něco bilance
z přípravných zápasů, kterou jste měli dvě vítězství, dvě remízy a čtyři porážky?
Příprava je o tom, aby se kluci ukázali. Jestli jsme vyhráli, nebo prohráli, mě vůbec nezajímá. Momentálně mě zajímá první mistrák ve Vimperku a pak jedeme dál.

Mají mladí hráči na to, aby se vypracovali ke stabilním členům sestavy a oporám?
Asi vám jsem už loni o Vánocích říkal, že ve Strakonicích je potenciál těch kluků velký. To stále platí. Je tady sedm osm hráčů juniorského věku, se kterými když se bude pracovat a budou všichni trpěliví, jsou potenciálem pro dalších pět deset let.

Důležitá je role brankáře. Určil jste, nebo určíte brankářskou jedničku? Nebo se gólmani budou střídat? Máte hodně vyrovnanou dvojici.
Minulý ročník jsme začali tak, že nebyla jasná jednička. A ani letos není, dohodli jsme se s klukama, že se budou střídat. Roman Špiler je teď pracovně zaneprázdněn, do Vimperku tedy pojede dvojice Jakub Myslivec – David Havelec.

S čím budete chtít uspět?
My můžeme uspět jedině
s mladou dravou hrou, což znamená rychle napadat, hrát útočně. Čáru přes rozpočet nám udělalo zkrácení středního pásma, což je nyní tak nebezpečná zbraň, když se jde aktivně napadat… Stačí jedna chybná nahrávka, která znamená velké přečíslení. Apelovat budu teď víc na obranu, v přípravě jsme dost propadali. V každé lajně je jeden mladý hráč, který musí chodit do těla. Bude to takový juniorský hokej, kterému by ti zkušenější měli dát rutinu. Doufejme, že to tak půjde.

HC Strakonice

Brankáři: Roman Špiler, Jakub Myslivec, David Havelec
Obránci: Martin Všetečka, Jan Topinka, Jan Kašpar, David Papež, Marek Hrubý, David Kovář, Ladislav Gross, Jaroslav Hřebíček, Marek Kloud
Útočníci: Tomáš Růžička (K), Ervín Binder, Radek Bouška, Pavel Srb, Lukáš Hrubý, Jakub Major, Jan Andrle, Michal Bazgier, Milan Bláha, Jan Vavřík, Jan Čadek, Martin Pangrác, Zdeněk Pangrác, Daniel Kurečka, Jan Škoda, Petr Ondrejec, Tomáš Křenek