Rozhovor s asistentem trenéra Markem Kloudem, který vyšel ve středečním Týdeníku Strakonicko.

UTKÁNÍ S KLATOVY. „Podle první části to vypadalo, že by mohlo být hůře. Klatovy velmi dobře bruslily a chodily snadno do zakončení. Měli jsme výpadky v obraně. Myslím si, že jsme ve zbytku utkání byli lepší, soupeře jsme přehrávali, jen škoda závěru. I jsem kluky po zápase na to upozorňoval, že se tohle v sezoně stát nesmí.“

ZÁSKOKU NA POZICI HLAVNÍHO TRENÉRA. „Pavel Hejl byl v práci, měl přijet v půlce zápasu, ale ráno mu upravili směnu, takže proto jsem zápas vedl společně s Karlem Vrbou. Ten teď zastoupí Pavla, jenž jede na dovolenou, abych mohl být s klukama o trénincích na ledě i jako hráč.“

DIVÁCKÉ NÁVŠTĚVĚ. „Přišlo více jak sto diváků, to je příjemné. Asi táhlo to, že soupeř hraje druhou ligu. I když bylo pěkné počasí a sobota, návštěva byla velmi pěkná.“

PŘÍPRAVĚ NA NOVOU SEZONU. „Zatím jsme spokojeni. Zezačátku chodilo pět pětek, ale teď jsou to tak sotva čtyři lajny. Ale to je tak vždycky. Jinak kluci makají, myslím si, že příprava zatím pobíhá tak, jak jsme očekávali.“

ROLI HRAJÍCÍHO ASISTENTA TRENÉRA. „Zatím vůbec nevím, jak to bude. Nechci se na hraní ještě vyprdnout, chci trénovat. Bude záležet na tom, kolik bude hráčů. Čekali jsme, že bude obránců více, poněvadž se očekával příchod staršího Všetečky. Ten nám nabídku nakonec odmítl. Pokud budou hráči, budeme chtít, aby hráli místní mladí kluci. Když nebudou hráči a pokud to půjde, budu hrát. S hokejem skončit určitě ještě nechci.“

Zdroj: Týdeník Strakonicko, www.jcted.cz