Jak již se stalo tradicí, tak jsme na Západ Čech odjížděli s minimálním počtem hráčů a věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. V týmu domácích nastoupilo 8 borců ročníku 2000. Naši kluci z toho byli na začátku utkání trochu překvapeni, protože tyto kluci byli o 2 hlavy větší a měli jsme z nich příliš velký respekt. První branku vstřelili domácí ve 13. minutě. V 18. minutě bylo ještě hůř, když domácí rozvlnili síťku za Matyášem po druhé. I na naší straně bylo několik dobrých šancí, ale buď jsme netrefili branku, nebo dobře zasáhl domácí golman. První část jsme tedy prohráli 2:0

Druhou část jsme opět začali velmi špatně, a když ve 22. minutě domácí zvýšili na 3:0, tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Jenže kluci to nechtěli vzdát a dál se tlačili do šancí. Někdy nám chybělo trochu štěstí, jindy dobře zasáhl domácí brankář. První branky jsme se dočkali ve 30. minutě když se trefil Vašek Svach po kombinaci Filipa Andrleho a přihrávajícího Lukáše Vokouna. Ve 37. minutě skóroval Lukáš Vokoun po asistenci Vaška Svacha a prohrávali jsme už ,,jen“ o gól. Hned za 120 sekund přihrál Tomáš Hollar Filipovi Andrlemu a ten k naší radosti zaslouženě vyrovnal a stanovil tím skóre na 3:3 po dvou třetinách.

V těchto fázích jsme měli více ze hry a byla jen škoda, že náš tlak přerušila přestávka na úpravu ledu. Závěrečná třetina se hrála nahoru a dolu a oba soupeři měli dobré šance na vstřelení gólu. V 52. minutě jsme se poprvé dočkali vedení v utkání kdy skóroval Tomáš Hollar po přihrávce Ondry Gabauera. Z vedení jsme se ale dlouho neradovali, protože domácí v 54. minutě využili zaváhání Matyáše v naší brance a vyrovnali. Vypadalo to, že už žádné mužstvo neskóruje, ale opak byl pravdou. V čase 53:58 ujel domácí hráč a své sólo přetavil ve vedoucí gól. V 58. minutě jsme si vzali oddechový čas, poté Tomáš Hollar vyhrál buly na Vaška Svacha, ten přihrál Lukáši Vokounovi a ten od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal na konečných 5 : 5.

Jsme rádi, že kluci i za nepříznivého stavu nepřestali bojovat a hráli jako parta. Za to mají velkou pochvalu. V dalším kole přivítáme hokejisty z Milevska a doufáme, že předvedou stejnou bojovnost a připíšou si výhru.

Branky : Vokoun 2x, Svach, Andrle, Hollar

Asistence : Svach 2x, Vokoun, Hollar, Gabauer, Andrle

Vyloučení : 9 : 7 (Využití : 1:1)