Den po namáhavém domácím utkání s Rokycany nás los poslal do pro nás nejvzdálenějšího města celé soutěže – do Rakovníka. Cesta trvala téměř tři hodiny. O soupeři jsme slyšeli, že nechodí daleko pro tvrdé zákroky a že disponuje hráči velkého vzrůstu. A skutečně – nastoupili proti nám minimálně tři kluci, kteří některé z nás převyšovali o dvě hlavy. Ale nezalekli jsme se a v průběhu zápasu jsme zjistili, že jsme udělali dobře.

Tentokrát s námi jeli 4 čtvrťáci, kteří s námi hrají pravidelně. Začali jsme výborně,  první gól jsme vsítili již v polovině třetí minuty a do přestávky přidali další, neinkasovali jsme a tak třetina skončila 2:0 pro nás. Soupeře jsme v této třetině přestříleli – poměr střel na branku byl 12:4 pro nás a měli jsme několik vyložených šancí, které se nepodařilo proměnit. Jen v této třetině zazvonila 2x tyčka soupeřovy branky a brankář domácích mnohokrát uplatnil svou výbornou lapačku.

Ve druhé třetině jsme iniciativu ještě zvýšili, sice jsme ve 25. minutě branku obdrželi, ale to jsme ještě nevěděli, že to bude soupeřova branka jediná. My jsme v této třetině přidali dvě a tak jsme do šatny odcházeli za stavu 4:1 pro nás. Na střely na branku to bylo v této třetině 14:3 a opět jsme dvakrát trefili tyčku a nechali vyniknout rakovnického brankáře. Útočníky soupeře jsme však k ničemu nepustili. Po polovině utkání se začalo na ledě přiostřovat, na obou stranách přibývalo tvrdých zákroků, které byly na hraně nebo spíš již za hranou pravidel avšak píšťalka rozhodčích byla v těchto případech němá.

Po přestávce jsme pokračovali v nastaveném tempu – po minutě a půl jsme přidali pátý gól. O dvě minuty později došlo k prvnímu a zároveň poslednímu vyloučení našeho hráče, ale ani to nás nezastavilo, protože ke konci oslabení se nám podařilo vstřelit 6. branku. Poslední jsme přidali tři a půl minuty před koncem a stanovili závěrečné skóre zápasu na 7:1 v náš prospěch. I v této třetině jsme byli aktivnější ve střelbě – poměr střel činil 8:4. Soupeř hrál poměrně nečistě, často fauloval, ale objektivně musíme uznat, že i my jsme se nechali strhnout k přespříliš tvrdé hře, za což jsme sice nebyli trestáni rozhodčím, ale ani pochváleni od trenérů. Bylo to naše první utkání, kdy jsme vyhráli všechny třetiny, kdy jsme stříleli častěji než soupeř a kdy jsme ani jednou v zápase neprohrávali. Měli jsme radost, že nám nedošly síly ani po náročném dvojzápasovém víkendu. Hráli jsme v pohodě a dobře jsme spolupracovali a chtěli bychom tento stav přenést do dalších utkání.

HC RAKOVNÍK – HC STRAKONICE   (5. třída)    1 : 7  (0:2, 1:2, 0:3)

Branky: Pitel 2x, Široký, Kříž, Hála, Eybl P., Kabele

Asistence: Eybl P.2x, Šrámek, Hála, Tuháček, Kříž, Budík V., Pitel

Vyloučení: 4:1

Sestava: Bezpalec, Honsa – Kabele, Tuháček, Horejš, Novák, Bělohrad, Vaněček – Eybl P., Pitel, Budík V., Hála, Kříž, Fabšicová, Široký, Matašovský, Šrámek.