V sobotu 12. října 2013 do Strakonic zavítali mladší žáci HC Rokycany, aby s námi změřili síly. Před zápasem jsme naše řady posílili o Aničku Fabšicovou a Ctibora Bělohrada, kteří s námi již budou hrát nastálo. Dále s námi hráli šesťáci Radek Dub, Petr Lukeš a Albert Budík a rovněž Tomáš Kabele ze 4. třídy. Rokycanští přijeli v bíločervených dresech hodně podobných našim a tak jsme se převlékli do méně používaných žlutozelených dresů.

Naši snahu ale hned ve 2. minutě schladil protivník gólem. To námi neotřáslo a za minutu jsme odpověděli vyrovnávacím gólem. To jsme ještě nevěděli, jaká se strhne přestřelka. Další náš gól padl v šesté minutě po naší využité přesilovce – 2:1. Poté jsme měli  v osmé minutě příležitost trestného střílení po faulu na Petra Lukeše, ale to jsme neproměnili. O další minutu později byl náš kapitán (trochu přísně) vyloučen na 5 minut a do konce utkání. To poněkud narušilo naši sestavu a museli jsme kombinovat útočné řady. Zbraně jsme však nesložili a umínili jsme si, že budeme bojovat i za něj. Ubránit pětiminutové oslabení nebylo jednoduché, ale povedlo se. Usnadnil nám to i soupeř vlastní nedisciplinovaností a během našeho dlouhého oslabení si odpykal dvouminutový trest. Ve 14. minutě, krátce po skončení 5 minutového trestu se nám povedlo přidat 3. gól – 3:1. V závěru první třetiny, 30 vteřin před přestávkou, jsme v oslabení inkasovali a po první třetině tak byl těsný stav 3:2 pro nás. V této třetině vyslali rokycanští střelci na naši branku 19 střel a za dobrý výsledek jsme museli poděkovat i našemu brankáři.

Po krátkém odpočinku začala druhá třetina a hned po 30 vteřinách se rokycanským podařilo vyrovnat na 3:3 a začínali jsme zase od začátku. Odpověděli jsme za minutu a za další minutu již byl stav 5:3. Ve 25. a 26. minutě však skóroval soupeř a bylo zase vyrovnáno – 5:5. Za další dvě minuty jsme se ujali vedení 6:5, ale v polovině zápasu soupeř využil přesilovku a stav byl opět vyrovnaný – 6:6. Potom jsme postupně zvýšili náskok až na 10:6, desátý góĺ jsme dali dokonce v oslabení, ale z předchozích zkušeností (Domažlice) jsme již věděli, že nic není ještě vyhráno. A skutečně, 7 vteřin před koncem třetiny rokycanští snížili na 10:7. Ve druhé třetině tak padlo 12 branek; to jsme ještě nezažili.

V šatně jsme si probrali chyby, které jsme udělali v obraně a taky to, že nesmíme podlehnout uspokojení nad dobrým výsledkem, protože soupeř se ještě nevzdal a známe se – třígólový náskok v takovémto zápase nic neznamená.

Vývoj ve třetí třetině dal těmto úvahám za pravdu – 10 minut se hrálo bez branek, ale v 52. minutě  rokycanští snížili a necelou minutu na to jsme čelili trestnému střílení my – a soupeř byl úspěšný. Rázem byl výsledek těsný – 10:9 a začali jsme se strachovat o výsledek. Diváci, kteří se skládali převážně  našich rodičů, nás mohutně povzbuzovali a my jsme zabrali, využili jsme přesilovku a pět minut před koncem přidali velice důležitý 11. gól. Poslední gól zápasu jsme dali také my, minutu a půl před koncem a konečný stav utkání tak byl 12:9.

Měli jsme radost, že jsme zápas i přes některé kritické momenty dotáhli do vítězného konce. Víme o některých chybách v obranné hře celého týmu, které mohly vyplývat z toho, že jsme hráli v pozměněné sestavě a nebyli jsme zcela sehraní, ale za úspěch považujeme, že se střelecky prosadily všechny naše útočné řady, že jsme třikrát využili přesilovku a ubránili 5 minutové oslabení a že se nám podařilo odolat tlaku soupeře v závěru utkání.

HC STRAKONICE   – HC ROKYCANY  (5. třída)    12 : 9 (3:2, 7:5, 2:2)

Branky: Dub 3x, Matašovský 2x, Lukeš 2x, Široký, Eybl P., Šrámek, Budík V., Budík A.

Asistence: Lukeš 5x, Dub 3x, Budík A.

Vyloučení: 6:8

Sestava: Honsa, Bezpalec – Vaněček, Budík A., Bělohrad, Tuháček, Novák, Kabele – Lukeš, Dub, Fabšicová, Eybl P., Pitel, Budík V., Široký, Matašovský, Šrámek.