Hosté nastoupili v Milevsku bez nemocných Pangráce a Řehoře. Domácí měli hned v úvodu výhodu přesilovky, kterou ale hosté ubránili. První velkou šanci měl Martin Všetečka, který si najel na přihrávku Čadka od zadního mantinelu, ale těsně minul branku. V 6. minutě hráli přesilovku hosté a několikrát ohrozili domácího brankáře Šindeláře. V  7. minutě Bouška doklepl ještě v přesilovce puk v chumlu před domácí brankou do branky, ten propadl brankářovi za čáru, ale hosté se radovali zbytečně, rozhodčí branku neviděli. O minutu později přišla hrubá chyba v rozehrávce hostí, puk dostal před branku jako na tácu domácí Pouch a neměl problém překonat bezmocného Špilera na 1:0. V 10. minutě měl při přesilovce hostí a nahrávce Kepla velkou šanci Binder,  který ale Šindeláře k tyči neprostřelil. Ve 13. minutě domácí Straka opakovaně poslal od modré nebezpečné střel, ale Špiler byl připraven. Ve 14.minutě byl vyloučen do konce utkání domácí Havran, ale hosté 5-ti minutovou přesilovku nehráli dobře a se střelami Bláhy a Kováře od modré si domácí brankář poradil.

Na počátku druhé třetiny ve 21. minutě hráli domácí přesilovku, při které nebezpečně vystřelil na horní tyč domácí Tomeček, Špiler vyrazil puk nad sebe, ten jej přerotoval a dojíždějící Hrubý jej sice na brankové čáře vyhodil rukou z branky, ale rozhodčí gól uznal a domácí vedli 2:0.

Ve 22. minutě dostal do brejku mezi domácí obránce nahrávku Kadlec, ale blafák ve vyložené šanci zakončil pouze do brankáře. Další velkou šanci měl opět Jan Kadlec

Ve 26. minutě, opět v brejku zkoušel blafák k pravé tyči. Tentokrát brankáře překonal ale jeho střelu zastavila tyč  a puk za brankářem prošel po brankové čáře ven z branky. Hosté bojovali a o minutu později si najel na pěknou přihrávku Kepla ve třetině Ondrejec, ale jeho střelu zastavila pro změnu pravá tyč Šindelářovy branky.

To domácí stříleli ojediněle, ale přesně. Ve 28. minutě domácí Brábník trefil z kruhů

levý horní roh Špilerovy branky a domácí vedli 3:0 a hostujícího brankáře vystřídal v brance Myslivec. Toho překonal ve 35. minutě střelou z kruhů  k tyči při přesilovce domácích za špatné střídání hostí Straka a domácí vedli už 4:0. Hosté ale zbraně nesložili a ve 38. minutě Všetečka po ledě trefil od modré čáry pravou tyč domácí branky. Ve stejné minutě po nahrávce Růžičky kapitán hostí Černý u tyče překonal domácího brankáře nad vyrážečku a snížil na 4:1. Hosté si v závěru třetiny vytvořili drtivý tlak, ale Jakub Major ve vyložené šanci  Šindeláře nepřekonal.

Ve třetí třetině nejprve domácí Pešta v brejku trefil horní tyč Myslivcovi branky a z protiútoku na druhé straně Milan Černý ujel domácí obraně, ale v samostatném nájezdu volil blafák a ten mu domácí brankář chytil. Hosté měli výraznou převahu a

Ve 46. minutě Binder těsně minul u pravé tyče nahrávku Majora. O minutu později ve 47. minutě předvedl výbornou kombinaci první útok hostí a Černý byl po nahrávce Růžičky před branku úspěšný a snížil na 4:2. Hosté pokračovali v tlaku a v 51. minutě střílel těsně vedle horního rohu branky domácích Procházka. O minutu později Milan Černý nadvakrát nepřekonal v šanci domácího Šindeláře. V 54. minutě snížil na 4:3 Tomáš Růžička, když tečoval před brankou z kruhů střelu Radka Boušky. Domácí s vypětím sil odolávali útokům hostí, kteří ale v 59. minutě darovali domácím gól další hrubou chybou v obraně, když  nahráli před svou brankou puk najíždějícímu Nevolnému a ten pohodlně překonal Myslivce a stanovil konečný výsledek utkání a zbytečnou prohru hostí.

V neděli přivítají HC Strakonice od 17.00 hodin Na Křemelce zatím letos v krajské lize neporažený celek Rytířů z Hluboké.

TJ Božetice –  HC Strakonice  5:3 (1:0,3:1,1:2)

Sestava TJ Božetice: Šindelář, Žilinčík, Bartůněk, Kojetín, Straka, Štědronský,