Strakonický odchovanec Alexander Salák, který působil v letošní sezóně ve Švédské Elitserien v barvá klubu Vi är Färjestad, se dostal do nominace na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku 2013. Kvůli zranění Ondřeje Pavelce začínal Alexander Salák na postu brankářské jedničky. Celkem nastoupil ke třem utkáním proti Bělorsuku, Švédsku a Švýcarsku. V prvním utkání dokázal Alexander vycyhtat nulu proti Bělorusku. V dalším utkání podlehli Češi domácím Švédům 2:1. Ve třetím a posledním utkání Alexandra na MS prohrál český výběr 5:2 se Švýcary.

Svými stabilními výkony po celou sezónu v reprezentačním dresu přesvědčil Aloise Hadamczika, že vyrostl v reprezentačního golmana. Po Romanu Turkovi, který zářil na MS 1996, se stal Alexander Salák druhým strakonickým brankářem, jenž reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v ledním hokeji.

V průběhu šampionátu Alexander podepsal novou smlouvu v KHL a tak se ze Švédska stěhuje do bohatého klubu SKA Petrohrad.

PROFIL HRÁČE

Narozen: 08.01.1987
Výška: 185 cm
Váha: 80 kg
Pozice: brankář
Držení hole: levé
Aktuální klub: SKA Petrohrad
Státní příslušnost: Česká republika

[divide]

STATISTIKY HRÁČE na MS 2013

Tým Zápasy Odehr. min. Zásahy Nuly % úsp.
Česko 3 175 84 1 93,3

[divide]