Rozhodující utkání čtvrtfinálové série mezi Veselí nad Lužnicí a HC Strakonice se odehrálo ve středu na ledě Veselí. Utkání začali lépe domácí a hned od prvního vhazování zatlačili hosty v jejich útočné třetině, jejich snažení ale přerušil faul Čápa na Špilera. V přesilové hře dokonale zmátl obranu Veselí Richard Kepl, s kotoučem za brankou naznačoval přihrávku do levého rohu na Pitla, kam se přemístila celá domácí čtveřice, ale přihrávka nakonec směřovala před branku, kam si najel Milan Černý, v zakončení mu zabránila posunutá branka domácích. Po krosčeku Chlaně na Řehoře se z obranné třetiny dostal až do brejku Michal Mikeska, jenže ten se bohužel sám vystavil do postavení mimo hru. V 5. minutě si ukázkově v rohu útočného pásma vyměnili puk Bouška s Čadkem, tím se Radek Bouška uvolnil a před brankou zkoušel z první Dvořákovo pozornost. V 8. minutě se opět podařilo domácím usadit na minutu v útočném pásmu, z čeho hosty dostal až Čadek a při svém úniku byl faulován. V následné přesilové hře přišla velká chyba strakonické obrany, která se nedohodla při rozehrávce za brankou a domácí dobrým forčekinkem získali kotouč a před brankou, byl sám Martin Klimeš, který pohotovou střelou do horního rohu dostal domácí do vedení 1:0. Ve 12. minutě byl u hrazení držen Richard Kepl domácím Chlaněm, jenže z tohoto souboje byl vyloučen strakonický útočník za hrubost. V následné početní výhodě domácích měli ohromnou příležitost hosté. Šťastný se Samkem dokázali ve dvou přečíslit domácí obranu, Samkovo zakončení Dvořák jen vyrazil, kotouče se zmocnil opět Šťastný a zatáhl ho za brankou až do mezikruží, kde našel najetého hrubého, jeho střela z první skončila v Dvořákově lapačce. V 15 minutě zavezl kotouč do útočného pásma Samek, na druhé straně hledal Kadlece a do přihrávky sáhl domácí Drs a změnil směr kotouče, ten mířil do prázdné branky, ale Dvořák stihl včas zareagovat. V 19. minutě si ve středním pásmu rychle vyměnili kotouč Klimeš s Jandou a Michal Klimeš se tak rychle dostal do útočné třetiny, jeho tvrdá rána nadělala Špilerovy problémy. Ve 20. minutě čekal ve středním pásmu na brejk Richard Kepl, tam se o něj staral domácí Chlaň, a i když mu bránil ve hře, tak sudí vyloučil Kepla za podražení. Do druhé třetiny bohužel z důvodu zranění nemohl nastoupit kapitán Strakonic Richard Pitel a do hry se dostal Tomáš Růžička, připojil se do útoku s Keplem a Černým.

Domácí nastupovali do druhé části s výhodou přesilové hry trvající ještě 1.45. Jenže lépe začali hosté, hned po vhazování ujel do brejku Jan Kadlec, ale na Dvořáka si kličkou nepřišel a poté společně s Kamilem Šťastným si svým pohybem vykoledovali faul. Ve zbývající přesilové hře Strakonic si v Radek Bouška v rohu vyměnil kotouč s obráncem Kašparem, tím rozpohybovali domácí obranou čtveřici a Radek Bouška našel na druhé straně u tyčky Jana Čadka, ten bohužel před prázdnou brankou netrefil kotouč. Ve 43. minutě Milan Černý ve středním pásmu našel najetého Kadlece, ten si prohodil obra obránce lokomotivy a sám tváří v tvář Dvořákovy zvolil kličku do bekhendu, bohužel mu v zakončení sjel kotouč z hole. Ve 46. minutě při strakonickém oslabení hned po buly si na Drsovo přihrávku najel před branku Čáp a z první zkoušel zakončovat, Špiler se stihl přemístit a střelu vyrazit. Ve 49. minutě při přesilové hře Strakonic ujeli do přečíslení domácí Čáp s Mikeskou, o kotouč je obral až za pomocí faulu Šťastný a hra pokračovala ve čtyřech. Jenže ihned po buly fauloval Hodánka domácí Bůžek a strakoničtí tak měli krátkou výhodu přesilové hry čtyři na tři. A po jejím skončení nadále kombinovali v útočném pásmu Kepl s Černým, domácí čtveřice byla už tak unavená, že nechala Kepla až z poza branky vybruslit do mezikruží do výborné střelecké pozice a Richard Kepl střelou zápěstím uklidil kotouč pod horní tyč a vyrovnal na 1:1. Ve 30. minutě si Šťastný se Samkem na útočné modré vyměnili kotouč, mezi tím si za obranu najel Kadlec a Šťastného přihrávku jen tečoval mez Dvořákovy betony, ten nevěděl kde je kotouč, nakonec se objevil v brankovišti, kde se ho snažili do branky dostat Kadlec, Šťastný, Samek a také i obránce Hrubý, nakonec Dvořák v leže vše vychytal. Ve 32. minutě Čáp dobře forčekoval strakonickou rozehrávku a Řehoř v tísni za vlastní brankou jen kotouč odkop, jenže nešťastně přímo před Špilerovu branku, kde byl najetý Mikeska, jeho střelu Špiler vyrazil a dorážku také. Ve 34. minutě byl Hodánek osekáván Drsovou hokejkou, a když si ho strakonický obránce odstrčil, aby mohl rozehrát kotouč, tak byl bohužel vyloučen a hosté se museli bránit ve čtyřech. Jenže strakoničtí toto oslabení zvládli na výbornou a na jeho konci využili střídání domácích hráčů, Marek Hrubý našel volného Samka na modré čáře a ten v úniku nedokázal prostřelit Dvořáka. Ve 38. minutě udělali pořádný průvan v obranném pásmu domácích Čadek, Bouška a Major, domácí osvobodil až hvizd rozhodčích za postavení útočícího hráče v brankovišti. V poslední minutě druhé části po Procházkovo přihrávce ujel do úniku Kamil Šťastný, ale jeho bekhendová klička skončila na hrudi Dvořáka. Strakoničtí hokejisté byli ve druhé části lepším týmem na ledě, vypracovali si řadu šancí, které bohužel neodkázali proměnit v branku a to je mohlo mrzet a hlavně Samek, Šťastný a Kadlec, kteří měli obrovskou příležitost při samostatném úniku.

Do Veselí nad Lužnicí si našlo cestu  více jak stovka strakonických diváků a těšila se na třetí třetinu, hlavně po tom co jim jejich hokejisté nabídli v té druhé a všichni v Prefa aréně doufali konečně už v nějaké branky. Jenže třetí třetina rozhodla o všem. Ve Veselí nad Lužnicí mají vždy pár kuriozit, co se jinde v krajské lize nevidí. Nejprve Bůžka, který jezdí za hlavním rozhodčím konzultovat každé jeho rozhodnutí i když se jednalo jen o vhazování, tak to dělal snad jen už pro pobavení diváků. A také vždy rozhodčí, který vždy dokáže zdramatizovat zápas. Sudí hamr, který dvě třetiny držel utkání a zákroky v jedné lajně, tak jakoby do třetí třetiny dostal impuls zápas zdramatizovat.

Hned na začátku třetí části se dostali do šance Klimeš s Jandou, ale Špiler byl připraven na svém místě. Ve 44. minutě se kolem mantinelu prodral Janda, jeho střelu, Špiler s těží, vyrazil a kotouč dojel Klimeš a snažils e zakončovat do odkryté klece, Roman Špiler se dokázal v leže natáhnout. Poté do proti útoku ujeli Kepl s Růžičkou, a i když byl Richard Kepl nejprve držen a poté i podražen, tak za hrubost putoval na trestnou Tomáš Růžička. Ve 47. ve středním pásmu s kotoučem podklouzl Řehoř, toho vyžil Čáp a na branku vyslal Mikesku, jehož kličku vyrazil Špiler. Ve 49. minutě po přechodu do útočného pásma Kepl s Čarným kombinovali a uvolnili najetého obránce Hodánka, kotouč stihl ramenem vyrazit Dvořák mimo branku. Polovina třetí třetiny byla hrozně přerušovaná, protože domácí hráči často po každém souboji zůstávali ležet na ledě a čekali na přerušení hry rozhodčím, hlavně Chlaň a Klimeš. Tím se jim dařilo kouskovat hru a vždy přerušit narůstající útočný tlak Strakonic. V 52. minutě přišla tvrdá rána od modré z hole Milana Řehoře, ta Dvořákovy vypadla z lapačky v brankovišti se snažil zmocnět kotouče Tomáš Růžička, ale veselská obrana byla rychlejší. V čase 52.03 přišel osudový okamžik celého utkání. Strakonický Josef Hodánek dostal dvouminutový trest za sekání v přerušené hře, za protesty obdržel ještě desetiminutový trest, a když se pořád snažil s hlavním sudím vyjednávat, tak obdržel navíc 5 minut plus trest ve hře. Což po sečtení trestů znamenalo pro hosty oslabení dlouhé 7 minut, až do času 59.03. Úvodní dvě minuty strakonická čtveřice ubránila Čápovu řadu, a když ho Jan Kašpar obral o kotouč a mohl vyhodit, tak to veselský útočník neunesl a strakonického obránce podsekl, bez povšimnutí sudí. Po buly v obraně Strakonic ujeli do útoku Bouška s Majorem, Radek Bouška byl hákován a Jakub Major se dostal až před branku do zakončení, jeho bekhendová klička minula branku a následovala hra ve čtyřech. ta netrvala dlouho v 56. minutě Janda prošel ve středním pásmu přes Šťastného, souboj neustál a Šťastný byl vyloučen a strakoničtí se 1.20 bránili ve 3 proti 4. Výbornou práci odvedli Bouška, Ondrejec a Kašpar, který byl sestřelen Mikeskou a ten obdržel dvouminutový trest za faul kolenem a nastala situace 3 na 3. V čase 57.11 při přesilové hře domácích 4 na 3 ve středním pásmu napřáhl Janda a jeho střela skončil až v síti, přesně pod horní tyč Janda získal vedení na domácí stranu 2:1. Špiler kotouč přes obránce neviděl a nestihl zareagovat. V čase 17.34 si strakoničtí vzali oddechový čas a odvolali brankáře Špilera a zkoušeli hrát v 5 proti 4, na chvíli se jim podařilo domácí dostat pod tlak, ty jen vyhazovali na zakázané uvolnění. V čase 58.06 Michael Drs po vyhraném buly z obranné třetiny vyhodil kotouč přímo do prázdné branky a rozhodl o postupu svého týmu, 3:1.

TJ LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ – HC STRAKONICE 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Sestava domácí: Dvořák, Studnař, Krampl, Chlaň, Kypta, Strelec, Drs Michael, Schmied, Míchal Lukáš, Sekera, Čáp, Drs Jakub, Mikeska, Bůžek, Liška, Klimeš, Míchal Jan, Janda, Vlach, Dušák

Branky: 8:23 Klimeš (Janda), 57:11 Janda (Schmied), 58:06 Drs Michael

Sestava hosté: Špiler, Burda, procházka, Hrubý, Řehoř, Hodánek, Kašpar, Ondrejec, Škoda, Samek, Šťastný, Kadlec, Pitel, Kepl, Čený, Major, Bouška, Čadek, Růžička, Kouba

Branky: 29:11 Kepl (Černý)

Rozhodčí: Hamr – Knor, Němec

Vyloučení: 11 – 12