V pátek 28.9. 2012 jsme na domácím ledě přivítali dalšího soupeře, tentokrát hokejisty HC TÁBOR. Začátek utkání nám vyšel skvěle, už v 17. vteřině otevřel skóre krásnou střelou do šibenice, po samostatném úniku Jan Janoch. Další naši šanci měl Ondra Gabauer, ale bohužel minul a hned vzápětí byl vyloučen za podražení a hosté využili nabízenou šanci na vyrovnání a v čase 3.34 vstřelili svůj první gól. Naši kluci ale nepolevovali ve svém snažení a o dvě minuty později měli postupně šanci Janoch, Kouba a Andrle, ale hostujícího brankáře nedokázali překonat. Další šance Tábora přišla v čase 5.45, kdy byl po sporném faulu vyloučen Ondřej Vaněček. Oslabení jsme nejen ubránili, ale dokázali jsme si vytvořit i šanci, kdy na bránu vystřelil Janoch, ale minul. Kluci se stále snažili o další gól a na čtyři minuty zavřeli soupeře v jejich obranném pásmu, kdy postupně vyslali na soupeřova brankáře 7 střel, ale ani jedna neskončila za jeho zády. Další velká šance se naskytla v čase 11.46, kdy přišla naše první přesilová hra, kterou jsme ale nedokázali využít a za několik okamžiků jsme byli opět jen ve čtyřech, ale opět jsme se dokázali ubránit a měli i několik šancí, ale brankáře jsme nepřekonali. V čase 19.19 ještě zahrozil soupeř, kdy jel sám na našeho brankáře, ale ten jeho střelu kryl. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe soupeři, kdy ve druhé minutě vstřelil vedoucí gól a měl daleko více šancí než mi. V polovině druhé třetiny přišla naše druhá přesilová hra, kterou jsme využili, když náš druhý gól vstřelil Ondřej Vaněček, po přihrávce od Filipa Andrleho a stav utkání byl opět otevřený. V čase 36.06 po naší chybě střílí soupeř svůj třetí gól a opět se ujímá vedení. Kluci se opět snažili o vyrovnání a to se jim podařilo ve 37. minutě, kdy branku střílí Lukáš Vokoun po přihrávce Tomáše Hollara. O pouhou půl minutku později úřadovala stejná lajna a stejní hráči, kdy opět Tomáš Hollar přihrál na gól Lukáši Vokounovi a rázem jsme vedli 4:3 a za stejného skóre jsme šli do kabiny, protože skončila druhá třetina.

Třetí třetina začala snahou soupeře o vyrovnání, ale zároveň naší snahou o navýšení skóre. Lépe se dařilo soupeři, který v čase 42.25 dokázal dát svůj čtvrtý gól a opět zdramatizovat zápas. Naši kluci se ale také dočkali a v 53. minutě opět unikli do jednobrankového vedení, kdy gól vstřelil Filip Andrle po přihrávkách od Ondřeje Vaněčka a Ondry Gabauera. I přes veškerou snahu o udržení vedení a zisku tří bodů a několika dalších našich střel na soupeřova brankáře se nám nepodařilo tento stav udržet a přišel trest v podobě soupeřova gólu a bylo opět vyrovnáno. Do konce třetí třetiny zbývaly tři a půl minuty a náš tlak se opět zvyšoval a bylo vidět, že kluci chtějí za každou cenu vyhrát. Dvě minuty před koncem se nám naskytla ještě jedna šance v podobě přesilové hry, kterou jsme ale nevyužili a nepomohl nám ani Time out , který si náš trenér vyžádal 40 vteřin před koncem utkání.  Nakonec jsme získali cenný bod do tabulky, ale tři byly velice blízko. Snad se nám to podaří v neděli 30.9., kdy zajíždíme na další utkání tentokrát do sousedního Písku.

Pochvala patří celému týmu za bojovnost a snahu.

HC STRAKONICE – HC TÁBOR  5:5  ( 1:1, 3:2, 1:2)

Góly: JANOCH, VANĚČEK, VOKOUN 2x, ANDRLE

Asistence: ANDRLE, HOLLAR 2, VANĚČEK, GABAUER O.

Nejlepší hráč zápasu: VOKOUN LUKÁŠ