Ve třetím kole jsme zajížděli do ledového království hráčů Vajgaru Jindřichův Hradec, pokusit se uhrát první body v soutěži. Začátek první třetiny vypadal podstatně lépe než v předešlém utkání. Bylo vidět, že kluci chtějí co nejdříve vstřelit vedoucí branku utkání a to se jim podařilo v čase 4:36, kdy František Vítovec doklepl střelu Tomáše Hollara. Nutno podotknout, že to byla Frantova první branka v dresu HC Strakonice. Vzápětí přišel trest v podobě oslabení, kdy žel na trestnou lavici Adam Řehoř. Oslabení jsme přečkali bez větších obtíží, ale sotva se Adam vrátil do hry, byl opět vyloučen za diskutabilní zákrok. I v tomto oslabení jsme se ubránili a měli dokonce i šance navýšit naše vedení. I přes několik šancí na obou stranách první třetina skončila 1:0 pro nás. Druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu, jako ta první. Na domácích bylo vidět, že chtějí vyrovnat a to se jim podařilo v polovině druhé třetiny. Naše kluky tento moment jakoby rozhodil a chvíli trvalo, než se opět dostali do nějaké slibné šance. V čase 34.13 jsme se opět ujali vedení, kdy po krásné přihrávce Filipa Andrleho skóroval Tomáš Hollar. Tato branka kluky nabudila k ještě většímu tlaku a výsledkem byl třetí gól v domácí síti, který ve 38. minutě utkání vstřelil Lukáš Vokoun po boji v domácím brankovišti. Po druhé třetině se odcházelo do šaten za stavu 3:1 stále pro nás. Do třetí třetiny domácí vstoupili z velkým odhodláním ještě s výsledkem něco udělat. Naši kluci výborně bránili již ve středním pásmu a domácí do žádné 100% šance nepustili. Do konce utkání se již na výsledku nic nezměnilo a kluci se tak mohli radovat z letošního prvního vítězství. Je třeba všechny kluky pochválit za předvedený výkon. V dalším kole hostíme na domácím ledě hokejisty z HC Tábor a pokud kluci podají stejný výkon jako dnes tak nejsou ani v tomto utkání bez šance na bodový zisk.

KLH VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC – HC STRAKONICE 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: VÍTOVEC, HOLLAR, VOKOUN

Asistence: ANDRLE, HOLLAR