Na druhé semifinálové utkání přijelo povzbudit hosty do Budvar arény přes 200 fanoušků ze Strakonic. Hosté ale dobře rozehrané utkání v závěrečné třetině ztratili a bude se tedy rozhodovat ve středu ve Strakonicích.

Domácí začali utkání ofenzivně a už ve 2. minutě nebezpečně vystřelil na Špilera z kruhů Mikeš. Z protiútoku tečoval před domácím brankou nahození Kašpara  Šťastný ale Kučera kryl. V 6. minutě vystřelil od modré domácí Cikán, ale Špiler byl pozorný stejně jako při střele Vomely v 8. minutě. O minutu později uvolnil hostující Kašpar na křídle Šulčíka a jeho nahrávku zakončil k tyči Kučerovi branky Šťastný na 0:1. Hosté získali v utkání převahu a ve 12. minutě se uvolnil před brankou Major a krásně bekhendem trefil pravý roh domácí branky na 0:2. Ve stejné minutě neuznal rozhodčí Stach hostům regulérní gól, když Kašpar od červené vyhodil puk obloukem na Kučerovu branku, odražený puk se ale nečekaně odrazil a Kučera jej nestačil přikrýt a Binder jej dotlačil do branky. Rozhodčí Stach ale od modré situaci dobře neviděl a branku neuznal. V 15. minutě při přesilovce domácích Špiller chytil opakovanou střelu Fouska z blízkosti.

Druhá třetina se odehrávala především ve středním pásmu, které  hosté dobře bránili

a podnikali nebezpečné protiútoky. V 25. minutě se dostal ke střele Kadlec, ale Kučera byl pozorný a  stejně také Špiler při střele Roba z protiútoku. Ve 26. minutě hráli hosté přesilovku pět na tři ale domácí branku neohrozili. Ve 28. minutě se dostal do samostatného nájezdu Šulčík,  blafák ale skončil na Kučerovo pravém betonu. Ve 30. minutě skočil po vyloučení z trestné lavice na led Suchánek, Kloud  jej v šanci fauloval a nařízené trestné střílení Suchánek proměnil střelou nad Špilerovu lapačku

a snížil na 1:2. O minutu později ve 31. minutě faulovali Budějovičtí obránci v nájezdu Šulčíka, jeho trestné střílení ale opět skončilo po blafáku na Kučerově  betonu.

Ve 32. minutě hráli dvojnásobnou přesilovku domácí, ale hosté se ubránili. Ve 35. minutě dostal po Kašparově pasu krásnou přihrávku na hostující modrou Kadlec, místo střely ale volil pokus o blafák a Kučera mu puk vypíchl. Hosté se dočkali ve 37. minutě, kdy se uvolnil Kozma a po jeho střele dorazil puk za Kučerova záda Hora na 1:3. Na konci druhé třetiny a počátku třetí třetiny hráli hosté dvojnásobnou přesilovku

ale opět z ní branku Kučery vážně neohrozili. Naopak ve 42. minutě hosté zbytečně faulovali v útočném pásmu hostí a domácí exligový Vomela při přesilovce od modré prostřelil vše a snížil na 2:3. O minutu později vyjel z obrany domácí Chaloupka a tvrdou střelou ještě před modrou prostřelil Špilera a trefil pravý horní roh branky a vyrovnal na 3:3. Domácí se dostali do tlaku a 46. minutě se ve skrumáži dostal k puku neobsazený Rob a  provedl  svůj blafák perfektně a pod Špilerem prostrčil puk do branky a poslal domácí do vedení 4:3. Hosté se po změně skóre postupně dostávali do hry ve snaze vyrovnat stav utkání. V 53. minutě nahrál z kruhů Major

přesně před branku Černému, ale ten před odkrytou brankou z brankoviště přestřelil

branku. V 54. minutě vytvořili hosté před Kučerou velký závar, střelu Hřebíčka z kruhů Kučera z námahou vyrazil,  dojíždějícímu Šťastnému se při střele svezl puk z hokejky. Další střelu Kováře Kučera o minutu později opět kryl. Hostům jejich snahu o vyrovnání v závěru narušilo opět vyloučení a tak se stav již do konce utkání nezměnil  a domácí vyrovnali stav utkání na 1:1.

Rozhodující utkání semifinále play off se hraje ve středu od 19.00 hodin v Knürr Aréně ve Strakonicích.

David servis Č. Budějovice –  HC Strakonice 4:3 (0:2,1:1,3:0)

Sestava Strakonice: Špiler, Myslivec, Kašpar, Hřebíček, Kovář, Velíšek,