MUŽI VE DRUHÉ TŘETINĚ OTOČILI ZÁPAS SE SOBĚSLAVÍ A ZAKONČILI ROK VÍTĚZSTVÍM
K poslednímu soutěžnímu utkání v roce 2011 nastoupili strakoničtí doma proti Soběslavi. Domácí dali o sobě znát hnedka v první minutě, nejprve ujel Jan Kadlec a poté zatáhl puk do utočné třetiny David Kovář, objel branku a prověřil golmana Dvořáka a k odraženému puku se dostal Richard Kepl, ale odkrytou branku minul. V páté minutě v přesilové hře po střele Hřebíčka zazněla tyč Dvořákovy branky, golman hostí nevěděl o kotouči, který se snažil dorážet Šulčík, byl faulován a domácí měli výhodu 57 vteřin přesilovky 5 na 3. V čase 9.27 si od mantinelu do lepší střelecké pozice vybruslil Milan Černý a ranou střelou zápěstím otevřel skóre utkání, 1:0. Hosté přišli s rychlou odpovědí a o minutu později si Jan Stoklásek sjel za obranu, dostal přesný pas od Háka a v uniku prostřelili Špilera, 1:1. Soběslav po vyrovnání přidala na tempu a do konce třetiny ovládla hru, ke konci první části stačila ještě urvat vedení a to v přesilové hře v čase 17.15 po vyražené Žákovského střele se kotouč dostal k volnému Šonkovi a ten jen doklepl kotouč do prázdné branky, 1:2.
Na začátku druhé části museli domácí opět čelit přesilové hře Soběslavi, když dostal dvouminutový trest Roman Špiler za zdržování hry, ale v této početní nevýhodě měli sami domácí šanci na vyrovnání, Michla Kozma vyslal Kadlece do brejku, ale jeho zakončení skončilo na betonech Dvořáka. v čase 23.14 odskočili hosté už na rozdíl dvou branek, když po skončení přesilovky se ještě udrželi v utočném pásmu a Stoklásek dokázal na dvakrát doklepnou kotouč za Špilera, po křižné přihrávce přes brankoviště od Pánka, 1:3. Ve 25. Minutě přišla další přesilová hra hostí, ve které byli ovšem aktivnější domácí, Jan Kadlec našel Kozmu před brankou a ten z první je rozvlnil postranní síť. Ve 27. Minutě pohrozili hosté přečíslením Stoklásek, Máca a Pánek jeli jen proti Hodánkovi, zakončujícího Pánka vychytal Špiler. V polovině třetiny zatáhl kotouč do utočné třetiny Kozma, natáhl na sebe obránce, obkroužil branku a z mezikruží vypálil, brankář kotouč vyrazil před sebe a na 2:3 dorážel Jan Kadlec. Od této branky domácí tlačili soupeře v jeho obraném pásmu a hnali se za vyrovnáním, to přišlo v 33. Minutě spolupráce na jeden dotek s Kozmou vyrovnal Jan Kadlec 3:3. Ovšem ihned po buly obrali o kotouč domácí obranu Hák a Stoklásek a proti Špilerovi zakončoval do prázdné branky Hák na 3:4. V čase 38.44 Tomáš Jícha z poza branky odrazil kotouč o golmana hostí do branky a zařídil pro domácí opět vyrovnání a do konce třetiny v čase 39.22 se domácí ujali vedení, po krásné kombinaci Kozma s Hodánkem při hře 4 na 4, Josef Hodánek zakončoval z první do růžku Dvořákovy branky 4:3.
Třetí část začala Soběslav náporem a výhodou přesilové hry, ve které zaváhal obránce Jansa, do přečíslení ujeli Kovář s Keplem, jenže Richard Kepl akci překombinoval a k zakončení se nedostal. Ve 48. Minutě při vlastním oslabení se domácí ukázali krásnou kombinací Šulčík s Kozmou a zakončujícím Procházkou, po střele Michala Procházky brankáře nevěděl o kotouči, co měl pod nohou a Roman Šulčík se snažil dorážet, hosté zastavili hru posunutím branky. O minutu na to ujel hostující Stoklásek a jeho prudká střela s e otřela o tyč. V 52. Minutě využili domácí svou přesilovou hrou, Jan Kadlec za brankou našel najetého Hodánka, který přidal svoji druhou branku a zvýšil na 6:4. V 54 minutě při dalším oslabení Kozma zablokoval střelu od modré a vyslal Kadlece do uniku, ten oklamal golmana, ale zakončení poslal jen do boční sítě. Závěr utkání se už jen dohrával a Karel Procházka v utočném pásmu u mantinelu, našel zadovkou před brankou Horu, ten si kotouč stáhl na forhend a překonal Dvořáka na 7:4.
HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 7:4 (1:2, 4:2, 2:0)
Domácí:
Sestava : Špiler, Hodánek, Kašpar, Hřebíček, Procházka M.Kovář, Srb, Kadlec, Šulčík, Kozma, Kepl, Procházka K., Černý, Hora, Jícha
Branky: Hora, Kadlec 2x, Hodánek 2x, Černý, Jícha
Asistence: Kozma 3x, Kadlec 2x, Procházka K., Hora, Kepl
Hosté:
Sestava: Dvořák, Snášel, Jansa, Pánek, Vopava, Kypta, Karpíšek, Prokůpek, Šonka, Kučera, Hák, Smrž, Zajíc, Pánek, Máca, Petržílka, Žákovský, Stoklásek, Šelepa, Vonka, Likař
Branky: Stoklásek 2x, Šonka, Máca, Hák
Asistence: Hák, Stoklásek, Máca, Pánek, Žákovský







